Odsalanie naziemne

Zapotrzebowanie na wodę słodką stale rośnie na całym świecie ze względu na wzrost liczby ludności i większe zużycie wody na mieszkańca. Dlatego też czysta woda przeznaczona do spożycia przez ludzi odgrywa coraz ważniejszą rolę w infrastrukturze społeczeństwa, handlu i przemysłu. Urządzenia Alfa Laval minimalizują wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie ilości odpadów powstających przy produkcji wody.

land based desalination 640x360px

Inteligentne rozwiązania Alfa Laval w zakresie odsalania

Rozwiązania odsalania Alfa Laval wykorzystują energię z ciepła procesowego i innych źródeł do generowania dużej ilości świeżej wody o wysokiej czystości, ekonomicznie, niezawodnie i trwale.

Doskonały wybór dla roślin na lądzie, nasze rozwiązania odsalania są także odpowiednie do stosowania na statkach i platformach produkcji offshore, a także w instalacjach słonecznych i geotermalnych.

Niezrównane doświadczenie

Jako eksperci w dziedzinie technologii wymiany ciepła, Alfa Laval zapoczątkowała i opracowała bardzo udaną koncepcję odsalania, opartą na sprawdzonej technologii wymiany płyt, która jest używana od ponad 130 lat na całym świecie.

Szeroki zakres zautomatyzowanych rozwiązań odsalania

Wszystkie systemy odsalania firmy Alfa Laval są sterowane przez sterownik PLC zapewniając w pełni automatyczną obsługę. Nasze rozwiązania obejmują:

Benefits

  • 100% performance recovery after cleaning
  • Lowest scaling with controlled thin falling film
  • No corrosion with titanium plate evaporators
  • Lowest total water production cost
  • Low footprint in size, weight and CO2

Process overview - desalination principle with solar thermal energy