Odsalanie naziemne

Zapotrzebowanie na wodę słodką stale rośnie na całym świecie ze względu na wzrost liczby ludności i większe zużycie wody na mieszkańca. Dlatego też czysta woda przeznaczona do spożycia przez ludzi odgrywa coraz ważniejszą rolę w infrastrukturze społeczeństwa, handlu i przemysłu. Urządzenia Alfa Laval minimalizują wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie ilości odpadów powstających przy produkcji wody.

land based desalination 640x360px

Inteligentne rozwiązania Alfa Laval w zakresie odsalania

Rozwiązania Alfa Laval w zakresie odsalania wody wykorzystują energię z ciepła odpadowego i innych źródeł do wytwarzania dużych ilości świeżej wody o wysokim stopniu czystości, w sposób ekonomiczny, niezawodny i zrównoważony.

Na lądzie lub na morzu

Nasze rozwiązania w zakresie odsalania stanowią doskonały wybór dla instalacji lądowych, ale nadają się również do stosowania na statkach i morskich platformach produkcyjnych, a także w instalacjach solarnych i geotermalnych.

Niezrównane doświadczenie

Jako ekspert w dziedzinie technologii wymiany ciepła, Alfa Laval jest pionierem i autorem koncepcji odsalania opartej na sprawdzonej technologii płytowych wymienników ciepła, która jest stosowana od ponad 130 lat na całym świecie.

Szeroki zakres zautomatyzowanych rozwiązań odsalania

Wszystkie systemy odsalania Alfa Laval są sterowane przez PLC, co zapewnia w pełni automatyczną pracę. Nasze rozwiązania obejmują:

Benefits

  • 100% performance recovery after cleaning
  • Lowest scaling with controlled thin falling film
  • No corrosion with titanium plate evaporators
  • Lowest total water production cost
  • Low footprint in size, weight and CO2

Process overview - desalination principle with solar thermal energy