Przetwórstwo alg | Alfa Laval

Przetwórstwo alg

Czy Twoja organizacja przeprowadza badania lub prowadzi działalność handlową obejmującą hodowlę alg w stawach lub zbiornikach? Czy szukasz niezawodnych urządzeń do procesu? Oddzielanie jest kluczowe dla zbioru alg. Alfa Laval od 130 lat oferuje rozwiązania w zakresie oddzielania i pomaga rozwiązywać niektóre z wyzwań, jakie są napotykane w produkcji biopaliw z alg.

algae 640x360

Sprawdzona technologia w nowych “zielonych” zastosowaniach 

Wielu ekspertów uważa biopaliwo oparte na algach jako realną alternatywę dla paliw kopalnianych - chociaż próby przekształcenia tej idei w rzeczywistość są stosunkowo nowe. Ale Alfa Laval dostarcza urządzenia do makro- i mikroalg od dziesięcioleci. Oferujemy wiele sprawdzonych rozwiązań do produkcji biopaliw z alg. Alfa Laval oferuje również urządzenia do produkcji wyrobów na bazie alg, takich jak: wyroby farmaceutyczne, produkty odżywcze, itp.

Pilotażowe projekty z Alfa Laval

Alfa Laval jest obecnie zaangażowana w liczne projekty pilotażowe na całym świecie. Jednym z przykładów jest projekt na uniwersytecie Utah State, którego celem jest opracowanie i zaprezentowanie tanich i komercyjnych technologii umożliwiających wytwarzanie paliwa z alg na dużą skalę.

Inny projekt dotyczy produkcji wysokiej jakości półproduktów na bazie alg do wykorzystania w przemysłach farmaceutycznym, spożywczym, akwakultury, produkcji karmy dla zwierząt czy paliw.

Separacja alg: jak to się odbywa

Schemat poniżej prezentuje możliwość zastosowania urządzeń Alfa Laval na różnych etapach procesu, po zbiorze alg z otwartych stawów, fotobioreaktorów lub zbiorników.

Wybór właściwego urządzenia zależy od wymaganej wydajności i właściwości produktu, takich jak: lepkość, zawartość suchej masy, wartość pH i czystość.

Nasze rozwiązania

Szybkoobrotowe wirówki 

Alfa Laval dostarcza wirówki do wykorzystania na etapie zbioru w celu oddzielenia komórek glonów od ośrodków wzrostu. Dostępne są wirówki z odstrzałem w trybie okresowym jak i ciągłym, o wydajności od kilku litrów do setek metrów sześciennych na godzinę.

Wirówki dekantacyjne

Dekantery Alfa Laval są doskonałym urządzeniem do odwadniania zawiesiny biomasy algowej po przejściu przez wirówkę, co pozwala na otrzymanie zagęszczonego produktu. Alfa Laval dostarcza urządzenia zarówno do układów pilotażowych jak i zakładów produkcyjnych.

Membrany

Membrany Alfa Laval mogą być stosowane do poprawy efektywności separacji odśrodkowej, np. na etapie wstępnego zatężania.

Wyparki

Wyparki Alfa Laval są idealnym rozwiązaniem do zatężania produktów, takich jak: oleje zawarte w algach.