Farmaceutyczne instalacje wodne - schemat

Woda jest niezbędnym składnikiem do produkcji farmaceutycznej. Po oczyszczeniu, woda niekompendentna, woda oczyszczona lub woda do wstrzykiwań musi być przechowywana i dystrybuowana w systemach odpowiednio zaprojektowanych, zainstalowanych, uruchomionych i zwalidowanych. Wybierz urządzenia higieniczne Alfa Laval poniżej w tabeli procesów, aby uzyskać pełną informację na temat naszych rozwiązań dla systemów wody farmaceutycznej.

Pharma Water Systems Diagram

Alfa Laval LKH pump

Alfa Laval LKH

Niezawodna i energooszczędna, wysokowydajna pompa pracuje w sposób ciągły, zapobiegając zastojom i zanieczyszczeniom w pętlach dystrybucji wody farmaceutycznej. Pompa Alfa Laval LKH maksymalizuje efektywność procesu, czas pracy i jakość produktu. Idealnie nadaje się do stosowania w standardowych systemach wody farmaceutycznej, np. do dystrybucji wody niekompendentnej lub oczyszczonej. Higieniczna konstrukcja jest widoczna w zewnętrznych uszczelnieniach wału, które umożliwiają bezpieczne i łatwe wykrywanie przecieków, jak również w otwartym wirniku, który ułatwia duży przepływ na tylnej stronie wirnika, co zapobiega gromadzeniu się bakterii.

 • Zmniejszenie ilości odpadów, emisji i śladu węglowego

Alfa Laval LKH 

Zobacz animacje

Zobacz film

Alfa Laval LKH UltraPure pump

Alfa Laval LKH UltraPure

Wysoce wydajna i niezawodna pompa odśrodkowa o zaawansowanej konstrukcji higienicznej optymalizuje procesy w systemach wody o wysokim stopniu czystości, takie jak dystrybucja wody oczyszczonej lub wody do iniekcji. Pompa Alfa Laval LKH UltraPure zapewnia powtarzalne, wolne od zanieczyszczeń działanie. Ponadto, jest łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu oferuje potwierdzone niskie koszty cyklu życia. Różne opcje, takie jak specjalny zestaw płuczący i trwałe uszczelnienie wału, zaprojektowane specjalnie dla pętli dystrybucji wody do iniekcji, ułatwiają spełnienie wymagań przemysłu.

 • Obniża koszty energii dzięki wysokiej wydajności pracy
 • Ułatwia konserwację dzięki trwałemu uszczelnieniu wału, które jest łatwe do czyszczenia
 • Zmniejsza ilość odpadów, emisji i śladu węglowego

Alfa Laval LKH UltraPure

Zobacz film

Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure

Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure

Kompaktowy, lekki zawór membranowy, doskonale spełniający wymagania farmaceutycznych systemów wodnych, posiada konstrukcję modułową, co umożliwia szeroki zakres specjalnie zaprojektowanych konfiguracji. Stale zapewnia udokumentowane, niezawodne i wolne od zanieczyszczeń działanie dzięki określonej zawartości siarki, która przyczynia się do doskonałej jakości spawów i wysokiej jakości korpusów zaworów o niskim delta-ferrycie.

 • Zapewnia bezpieczne, długotrwałe działanie systemów wody farmaceutycznej
 • Minimalizuje ryzyko szorstkości 
 • Oszczędza energię, ułatwia instalację i zwiększa wydajność sterylizacji parowej.
 • Minimalizuje ryzyko skażenia dzięki temu, że wszystkie standardowe zawory są wyposażone w otwór do wykrywania nieszczelności ułatwiający kontrolę

Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure 

Alfa Laval Safety Valve

Alfa Laval Safety Valve

Zawór bezpieczeństwa Alfa Laval chroni zbiorniki i rurociągi dystrybucji wody przed nadciśnieniem, które może powstać w nieoczekiwanych warunkach pracy. Maksymalizuje to czas pracy, zabezpiecza obsługę i operatorów systemu oraz gwarantuje bezproblemową, higieniczną pracę systemów wody farmaceutycznej.

 • Zabezpiecza i wydłuża okres eksploatacji systemów wody farmaceutycznej
 • Zapewnia bezpieczne środowisko pracy dla operatorów systemu
 • Zwiększa elastyczność działania

Alfa Laval Safety Valve

Alfa Laval UltraPure Tubes and Fittings

Alfa Laval UltraPure - rury i armatura

Aby uzyskać bezkompromisową jakość, która dokładnie odpowiada wymaganiom systemów wody farmaceutycznej, wybierz kolana, trójniki, reduktory, zaciski i złączki Alfa Laval UltraPure. Rury i złączki Alfa Laval posiadające certyfikat ASME BPE zapewniają bezproblemowe spawanie i montaż, maksymalny czas pracy i optymalną jakość produktu. 100% kontrola materiałów przychodzących i wychodzących, wymiarów, znakowania, pakowania i etykietowania. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu jako główny dostawca farmaceutyków, gwarantujemy bezpieczną i łatwą instalację.

 • Zapewnia bezpieczną, łatwą instalację i walidację
 • Certyfikat ASME BPE zapewnia wysoką, stałą jakość
 • Zwiększa czystość i bezpieczeństwo produktu

Alfa Laval UltraPure armatura

Alfa Laval UltraPure rury

Zobacz film

Alfa Laval Pharma-X heat exchanger

Alfa Laval Pharma-X 

Ten kompaktowy wymiennik ciepła, idealny do chłodzenia w punkcie poboru, charakteryzuje się unikalną konstrukcją typu rura w rurze, brakiem wewnętrznych spawów i możliwością pełnego opróżnienia po stronie produktu. Zaprojektowany, aby pozostać w stanie higienicznym nawet, gdy nie jest używany (tryb gotowości), promuje również wysoką siłę ścinającą, wysoką turbulencję i optymalną wydajność wymiany ciepła. Niska objętość zatrzymana i szybka reakcja wymiennika ciepła oznaczają, że zimna woda jest dostępna w ciągu kilku sekund, co minimalizuje straty wody.

 • Łatwa instalacja dzięki konstrukcji typu "plug-and-play
 • Zmniejsza marnotrawstwo drogiej wody farmaceutycznej
 • Minimalizuje ryzyko gromadzenia się biofilmu
 • Zapewnia natychmiastowe chłodzenie

Alfa Laval Pharma-X

Alfa Laval Pharma-line heat exchanger

Alfa Laval Pharma-line

Zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom systemów wody farmaceutycznej, ten wysokiej jakości płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła pełni zarówno funkcję podgrzewacza, jak i chłodnicy. Poza typowymi cechami wymienników ciepła, które zapobiegają zanieczyszczeniom, linia Alfa Laval Pharma wyróżnia się higieniczną konstrukcją z podwójną blachą rurową do wykrywania nieszczelności.

 • Zapewnia wyjątkowo wysoką jakość dzięki kontrolowanym technikom produkcji, które obejmują spawanie, rozszerzanie rur, ich gięcie i polerowanie, co sprawia, że linia Alfa Laval Pharma jest jednym z najlepszych wyborów wymienników ciepła do systemów dystrybucji wody farmaceutycznej. Oferujemy również unikalny pakiet rur wewnętrznych z możliwością kontroli.
 • Ułatwia bezpieczną i łatwą instalację, walidację, eksploatację i konserwację dzięki kompletnemu, łatwemu w użyciu pakietowi dokumentacji Alfa Laval Q-doc.

Alfa Laval Pharma-line

Alfa Laval Sani SB

Alfa Laval Sani SB

Obrotowa głowica zraszająca Alfa Laval Sani SB zapewnia równomierne zwilżanie ścianek zbiornika, zapobiegając niszczeniu lub degradacji warstwy pasywnej i erozji żelaza w dyszach, minimalizując ryzyko powstawania zacieków. Nie ma łożysk i posiada niewiele ruchomych części. Pozwala to na szybkie i łatwe uruchomienie, walidację i wydłuża żywotność urządzenia.

 • Minimalizuje ryzyko powstawania zacieków w zbiorniku 
 • Ułatwia instalację i wymianę istniejących głowic rozpryskujących

Alfa Laval Sani SB

Alfa Laval Conductivity Transmitter

Alfa Laval Conductivity Transmitter

Wysoce dokładne i higienicznie zaprojektowane urządzenie mierzy przewodność i temperaturę w systemach wody farmaceutycznej. Pomiary te są uznawane za jeden z najlepszych sposobów zapewnienia kontroli zanieczyszczeń jonowych w systemach wody farmaceutycznej.

 • Zapewnia dokładny i wiarygodny pomiar zdolności wody użytkowej w procesach farmaceutycznych do przewodzenia prądu elektrycznego.

Alfa Laval Conductivity Transmitter

Alfa Laval Level Switch

Alfa Laval Level Switch

Przeznaczony do stosowania w systemach wody farmaceutycznej, higieniczny sygnalizator poziomu zapewnia dokładne i niezawodne zdalne wskazanie poziomu wody w zbiorniku.

 • Zwiększa niezawodność procesu dzięki szybkiemu i dokładnemu wskazaniu poziomu cieczy w zbiorniku.

Alfa Laval Level Switch

Alfa Laval Pressure Transmitter

Alfa Laval Pressure Transmitter

Precyzyjny przyrząd do pomiaru ciśnienia wskazuje ciśnienie w systemach wody farmaceutycznej.

 • Precyzyjnie i niezawodnie wskazuje ciśnienie w systemach wody farmaceutycznej

Alfa Laval Pressure Transmitter 

Alfa Laval Temperature Transmitter

Alfa Laval Temperature Transmitter

Kompaktowe, higieniczne urządzenie pomiarowe zapewnia dokładne wskazanie temperatury procesu w systemach wody farmaceutycznej.

 • Zapewnia szybki, dokładny pomiar temperatury na konfigurowalnym wyświetlaczu dotykowym.
 • Wyświetla bieżące wartości temperatury, jak również jej zmiany w czasie.

Alfa Laval Temperature Transmitter