Wyszukaj 

Formularz zapytania do Alfa Laval w

Proszę wybrać kraj

Miedź

Aby jak najlepiej wykorzystać energochłonne procesy związane z produkcją miedzi – od ługowania po elektrorafinację, producenci miedzi wykorzystują ponownie ciepło odpadowe w tym samym strumieniu procesu oraz usprawniają zadania separacji ciał stałych od cieczy dzięki wydajniejszym i zajmującym mniej miejsca wirówkom dekantacyjnym. Know-how, urządzenia i usługi Alfa Laval pomagają odzyskać wodę, energię, chemikalia i minerały przyczyniając się do zwiększania produktywności

  • Urządzenia i rozwiązania
Wszystko Air heat exchangers wetted Automatyczne filtry Automatyka Filtry i sita Kotły Lamelowe wentylatorowe wymienniki ciepła Membrany Płytowe wymienniki ciepła Urządzenia mieszające

Zgodnie z bieżącymi trendami w przetwarzaniu miedzi 

Produkcja i wytapianie miedzi nie jest łatwym zadaniem. Aby zapewnić zyskowność tej operacji, procesy ekstrakcji miedzi wymagają wydajności energetycznej oraz odzysku ciepła w sposób niezawodny, energooszczędny i przyjazny środowisku. Wysoce odporne na korozję urządzenia Alfa Laval do wymiany ciepła, separacji oraz sterowania przepływem wykorzystują duże ilości ciepła odpadowego i wykorzystują je ponownie w tym samym strumieniu procesu, gdzie było ono wcześniej dostarczone. Umożliwia to niespotykaną rentowność i znaczące oszczędności energii. 

Duża oszczędność energii poprzez wymianę ciepła

Wydajność energetyczna przyczynia się znacznie do zyskowności przetwarzania miedzi. Zapewniając maksymalną sprawność wymiany ciepła we wszystkich procesach producenci miedzi nie tylko uzyskują znaczne oszczędności na kosztach energii, lecz także zwiększają produktywność. 

Dla przykładu, wprowadzenie wymienników spiralnych Alfa Laval do procesu ługowania umożliwia inteligentne ponowne wykorzystanie ciepła z kwasu poługowego w celu podgrzania wstępnego medium ługującego w strumieniu procesowym ekstrakcji.

Nasze uszczelkowe wymienniki ciepła odbierają ciepło z elektrolitu porafinacyjnego i wykorzystują je do podgrzewania wstępnego elektrolitu mocnego przed elektrorafinacją. Uszczelki są zaprojektowane z myślą o pracy w agresywnym środowisku, co zapewnia bezwyciekową pracę i długi czas użytkowania.

Optymalizacja wydajności separacji

Niezależnie od tego, czy wykorzystuje się je do ekstrakcji, elektrorafinacji, odwadniania, odzysku produktów pośrednich, czy innych procesów separacji, dekantery i wirówki talerzowe Alfa Laval są niezawodne, odporne i wyposażone tak, by radzić sobie ze złożonymi procesami oddzielania ciał stałych od cieczy lub ciał stałych i cieczy od cieczy związanymi z produkcją miedzi.

Dzięki wysokiej wydajności, solidnej budowie oraz wysokiej czystości produktów separacji, rozwiązania Alfa Laval stanowią integralną część niemalże wszystkich procesów odzysku surowców mineralnych. Dlatego producenci miedzi na całym świecie polegają na Alfa Laval w zakresie maksymalizacji produktywności i zwiększenia uzysku.

Alfa Laval turns the heat way up at Zaldivar

Na wysokości 3.300 metrów nad poziomem morza, w północnym Chile, zakład Barrick Zaldivar góruje nad 1.240 hektarami kopalni odkrywkowych miedzi. 

Dowiedz się jak wymienniki płytowe Alfa Laval od wielu lat przyczyniają się do prowadzenia bezusterkowego, stabilnego oraz wydajnego odzysku ciepła.

Formularz zapytania

Zapytanie ofertowe o Miedź