Wyszukaj 

Formularz zapytania do Alfa Laval w

Proszę wybrać kraj

2017-08-09 Product News

Alfa Laval na targach Drinktec 2017 – “Osiągnijmy to razem”

Podczas targów Drinktec, na stoisku numer 3-323, w pawilonie B3, Alfa Laval zaprezentuje rozwiązania w zakresie zwiększenia wydajności w całym procesie produkcyjnym, osiągnięcia właściwego smaku i zapachu przy jednoczesnym wzroście efektywności energetycznej, wydłużeniu czasu pracy, zwiększeniu oszczędności wody i odzysku odpadów.

Moduł do dealkoholizacji Alfa Laval

Wśród prezentowanych produktów na uwagę zasługuje moduł dealkoholizacyjny. Jest to nowoczesne połączenie wymienników ciepła, przyrządów i armatury w zakresie kontroli przepływu, który pozwala na produkcję piwa bezalkoholowego o zawartości alkoholu poniżej 0,05% w niskich temperaturach i obniżonym ciśnieniu przy minimalnym wykorzystaniu mediów pomocniczych i niskich kosztach. W module najpierw następuje odgazowanie piwa, następnie skroplone substancje lotne zawracane są do strumienia piwa, alkohol jest usuwany przy użyciu pary spożywczej przepływającej w górę w specjalnej kolumnie odpędowej. Alkohol opuszcza urządzenie w postaci pary, która jest kondensowana i zbierana. Ten w pełni zautomatyzowany, energooszczędny moduł zapewnia niezawodne usuwanie alkoholu podczas jednego przejścia, przy wykorzystaniu metody, która jest wyjątkowo skuteczna w niskich temperaturach i podciśnieniu, co minimalizuje koszty operacyjne. 

Na stoisku zostaną też wystawione

  • Alfa Laval LKH Prime - pompa samozasysająca wyposażona w technologię air-screw. Zaprojektowana tak, aby zapewniać maksymalną wydajność mycia w systemie CIP i jednocześnie cichą pracę w produkcji piwa i napojów. Pompa może być wykorzystywana do pompowania produktu, co zmniejsza koszty inwestycyjne.
  • Obrotowa głowica Alfa Laval TJ40G – głowica do czyszczenia zbiorników zapewniająca wyjątkową czystość i jakość produktu końcoweg i minimalizująca ryzyko zanieczyszczenia produktu. Jest zaprojektowana w celu optymalizacji zużycia wody i środków chemicznych.
  • Alfa Laval Brew 2001 - jedyna w pełni hermetyczna wirówka, zasilana od dołu, zapewniająca optymalne wstępne klarowanie i polerowanie piwa. Wirówka charakteryzuje się wysoką wydajnością, łagodnym traktowaniem produktu, niskim zużyciem energii i bezawaryjną pracą.
  • Dekanter Alfa Laval Foodec – idealne rozwiązanie do poprawy wydajności całego procesu, od odzysku brzeczki, osuszania osadów ściekowych do odwadniania młóta i drożdży.
  • Alfa Laval Iso-Mix – mieszadło hydrodynamiczne jest przetestowanym rozwiązaniem do optymalizacji fermentacji piwa oraz mieszania i przygotowywania syropu do napojów. Specjalna wersja może również służyć do chmielenia na zimno. System ten poprawia jakość i skraca czas mieszania, zmniejsza zużycie energii i koszty.
  • Mieszadło Alfa Laval Hybrid Powder Mixer - idealne do rozpuszczania proszków, takich jak słodziki lub stabilizatory w produkcji napojów. Posiada dwie pompy ze wspólnym napędem, eliminując konieczność stosowania dodatkowych pomp.

Browar – duży i mały

Zaawansowane rozwiązania dla browarów Alfa Laval, od samodzielnych modułów po kompletne bloki procesowe, mają na celu wsparcie producentów piwa w osiąganiu wyższych wydajności, zmniejszaniu zużycia energii i wody, obniżeniu ilości odpadów i emisji. Nasze usługi obejmują również audyty i modernizacje urządzeń w celu zwiększenia wydajności systemów. Wykonajmy to razem: maksymalna efektywność produkcji i minimalny wpływ na środowisko.

Produkcja napojów bezalkoholowych – gwarancja jakości

Głównym wyzwaniem przy produkcji napojów bezalkoholowych jest jednorodne mieszanie syropu i napoju końcowego. Połączenie mieszadeł zapewniających łagodne mieszanie produktu i szybkich mieszadeł hydrodynamicznych zapewnia wysoką jakość, co pozwala na maksymalną wydajność w produkcji. Jednocześnie utrzymujesz wyjątkowy poziom higieny. W połączeniu z naszymi ekonomicznymi rozwiązaniami do czyszczenia zbiorników daje producentom napojów gazowanych i niegazowanych napojów bezalkoholowych gwarancję niezawodności i jakości.

Wydłużone okresy produkcyjne, optymalizacja i dostępność

Portfolio usług serwisowych 360 ° Alfa Laval polega na zwiększeniu wydajności urządzeń naszych klientów, zapewniając najwyższą wydajność wszystkich systemów.

Więcej informacji na temat stoiska Alfa Laval na targach Drinktec na stronie 

www.alfalaval.com/drinktec

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich. Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają naszym Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów.

Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki. Międzynarodowa struktura firmy obejmuje swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że firma jest reprezentowana praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest notowana na giełdzie sztokholmskiej Nasdaq OMX i w 2016 osiągnęła sprzedaż na poziomie 3.77 billionów euro. Firma zatrudnia obecnie około 17 000 pracowników.

www.alfalaval.com

Drinktec_stefan2_640x360.jpg

For more information about Alfa Laval’s location, press breakfast, products and services, please visit alfalaval.com/drinktec

 

Powiązane treści: