Wyszukaj 

Formularz zapytania do Alfa Laval w

Proszę wybrać kraj

2017-03-24 Product News

Alfa Laval wygrała, warty 155 mln koron szwedzkich, projekt efektywności energetycznej w Chinach

Alfa Laval – światowy lider w technologii wymiany ciepła, separacji odśrodkowej i przepływów – otrzymał zamówienie na dostawę wymienników ciepła Alfa Laval Packinox do zakładu petrochemicznego w Chinach. Zamówienie o wartości około 155 mln koron szedzkich będzie realizowane w 2017 i 2018 roku.

Zamówione wymienniki ciepła będą wykorzystywane do odzysku energii w procesie produkcyjnym mieszaniny ksylenu, ważnego składnika przy produkcji środków chemicznych dla przemysłu i elementów z tworzyw sztucznych.

„Efektywność energetyczna” staje się coraz ważniejszym czynnikiem w sytuacji zwiększonego popytu na energię. Nasze kompaktowe wymienniki ciepła spełniają wysokie wymagania procesów przemysłowych, oferując niezawodne rozwiązanie przy jednoczesnej wysokiej sprawności energetycznej - wyjaśnia Susanne Pahlen, Prezydent Energy Division.

Czy wiesz, że …w tym procesie, pojedynczy wymiennik ciepła Alfa Laval Packinox jest w stanie zastąpić do czterech największych rurowych wymienników ciepła, co powoduje, że dany układ jest bardzo kompaktowy i efektywny energetycznie?

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii wymiany ciepła, sterowania przepływami i oddzielania.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2016 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.6 biliona SEK (około 3,77 biliona Euro). Firma zatrudnia 17 000 pracowników.

Dodatkowe informacje: 

Peter Torstensson
Senior Vice President, Communications
Alfa Laval
Tel: + 46 46 36 72 31
Mobile: +46 709 33 72 31

Gabriella Grotte
Investor Relations Manager
Alfa Laval
Tel: +46 46 36 74 82
Mobile: +46 709 78 74 82

Energy efficiency sparks 640x360.png

Powiązane treści: