Wyszukaj 

Formularz zapytania do Alfa Laval w

Proszę wybrać kraj

2017-01-12 Product News

Alfa Laval otrzymała zamówienie o wartości 150 mln koron szwedzkich

Firma Alfa Laval – światowy lider w technologii wymiany ciepła, przepływów i separacji odśrodkowej – otrzymała zamówienie na dostawę kompaktowych wymienników ciepła do zakładu wydobycia gazu na Bliskim Wschodzie. Zamówienie o wartości około 150 mln koron szedzkich będzie realizowane na przełomie 2017/2018 roku.

W ramach zamówienia Alfa Laval dostarczy kompaktowe wymienniki ciepła, które będą wykorzystywane do odzysku energii w procesie oczyszczania gazu, co pozwoli zredukować zużycie energii i obniżyć emisję CO2.

„Wymienniki takie są często stosowane do wymagających aplikacji, gdyż zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność użytkowania” – mówi Svante Karlsson, President of the Process Technology division, Alfa Laval.  „Zamówienie to potwierdza znaczenie Alfa Laval jako niezawodnego partnera w przemyśle wydobywczym ropy i gazu”.

Czy wiesz, że..gaz jest jedynym surowcem kopalnianym, którego udział w bilansie energetycznym nie spada [1]?

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii wymiany ciepła, sterowania przepływami i oddzielania.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki. Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2015 roku roczna sprzedaż wyniosła 39.7 biliona SEK (około 4.25 biliona Euro). Firma zatrudnia 17 500 pracowników.

[1] Źródło: IEA Medium-term Gas Market Report 2016

Więcej informacji udziela:

Peter Torstensson
Senior Vice President, Communications
Alfa Laval
Tel: + 46 46 36 72 31
Tel. komórkowy: +46 709 33 72 31

Energy efficiency sparks 640x360.png

Powiązane treści: