2024-03-20 Produkty

Efektywność energetyczna miast

Zgodnie z porozumieniem COP28, nasze wysiłki w zakresie efektywności energetycznej muszą się podwoić, abyśmy mogli osiągnąć globalne cele zerowej emisji netto do 2030 roku. Jeżeli chcemy urzeczywistnić ten poziom świadomości, należy przekształcić go w działanie i wdrożyć na dużą skalę. W tym miejscu do akcji wkraczają Zrównoważone Miasta.

Biorąc pod uwagę, że miasta odpowiadają za 80% globalnego zużycia energii i ponad 70% globalnej emisji dwutlenku węgla, poprawa efektywności energetycznej systemów ogrzewania i chłodzenia, integracja sektorów i współpraca w ramach przełomowych partnerstw może naprawdę wiele zmienić.

9 kwietnia Alfa Laval będzie gospodarzem pierwszego wydarzenia poświęconego współpracy na rzecz zerowego zużycia energii netto, zapraszając interesariuszy z branży, przedstawicieli miast, decydentów i organizacji partnerskich do udziału w dyskusji panelowej na ten ważny temat.

 

  • Jak możemy napędzać zmiany poprzez partnerstwa?
  • Jak przekształcić świadomość w działanie i wdrożyć je na dużą skalę?
  • W jaki sposób branże i miasta mogą wykorzystać współpracę, aby podwoić efektywność energetyczną?

COP28 rzucił światło na znaczenie efektywności energetycznej dla zrównoważonego rozwoju miast i zmniejszenia ich zależności od paliw kopalnych. Wdrożenie technologii odzyskiwania ciepła, a także ciepłownictwa i chłodnictwa okazało się znacznie poprawić efektywność energetyczną w miastach i będzie integralną częścią osiągnięcia celów zerowych netto w miastach na całym świecie.

Wraz z elektryfikacją i gwałtownym wzrostem liczby ludności w większości miast na całym świecie, rośnie również zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu i uczynić miasta prawdziwie zrównoważonymi, kluczowa będzie współpraca, łączenie sektorów i wdrażanie wydajnych technologii wymiany ciepła.

COP28 był punktem wyjścia do budowania świadomości na temat zrównoważonych miast. Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić te doświadczenia w życie i skutecznie wdrożyć te praktyki na większą skalę. Uczynienie miast bardziej energooszczędnymi i mniej zależnymi od paliw kopalnych w odniesieniu do ogrzewania i chłodzenia ma kluczowe znaczenie dla transformacji klimatycznej i wspierania miast w ograniczaniu ich emisji. Właśnie dlatego gromadzimy interesariuszy z sektorów w całym łańcuchu wartości, ponieważ potrzebujemy współpracy, aby skutecznie napędzać zmiany" - mówi Thomas Møller, Prezes Energy Division, Alfa Laval.

Wydarzenie poświęcone współpracy na rzecz zrównoważonych miast będzie transmitowane 9 kwietnia o godzinie 15:00 (CET) w języku angielskim.
Dowiedz się więcej i zarejestruj się na wydarzenie tutaj: Zrównoważone miasta na żywo 9 kwietnia | Alfa Laval


Agenda

WPROWADZENIE - Wyzwanie miejskie w transformacji energetycznej


COP28 - Wkład miast w podwojenie wskaźnika wdrażania efektywności energetycznej
Mark Watts, dyrektor wykonawczy w C40 Cities Climate Leadership Group


REFLEKSJE Z COP28
Julien Gennetier, prezes ds. uszczelkowych płytowych wymienników ciepła w Alfa Laval
Anna Hall, dyrektor ds. publicznych, dział energetyczny w Alfa Laval


SEEING IS BELIEVING – najlepsze praktyki w zakresie efektywności energetycznej w miastach i otaczających je ekosystemach


DYSKUSJA PANELOWA - Jakie są rozwiązania i jak je wdrożyć na dużą skalę?
Jaką rolę odgrywają sieci energetyczne, ciepłownicze i cieplne w zrównoważonym mieście? W jaki sposób standaryzacja i współpraca w ramach łańcucha wartości wspierają zwiększanie skali? W jaki sposób polityka i instrumenty finansowe mogą wspierać zmiany? Jaką rolę odgrywają energooszczędne budynki i całościowy system energetyczny? W jaki sposób sieci ciepłownicze mogą wspierać miasta na drodze do zerowej emisji netto?

PANELISTA
Aurélie Beauvais, Managing Director at Euroheat & Power
Olivier Racle, Head of the Business Platform DHC at ENGIE
Phil McDermott, City Energy Transformation Lead at E.ON UK
Sezgin Kadir, Group CEO at Kraftringen
Anna Ekdahl, Director, Energy Intensive Industries, Energy Transition at Ramböll
Ulf Gehrckens, Executive Vice President Corporate Energy & Climate Affairs at Aurubis AG
Malgorzata Moczynska, President Brazed and Fusion-bonded Heat Exchangers at Alfa Laval
Neil Parry, Global Head of District Energy at Alfa Laval


DODATKOWO – pokaz możliwości współpracy
Najnowocześniejsza technologia staje się częścią sieci ciepłowniczej


Gospodarzem wydarzenia będzie dziennikarka i ambasador Paktu Klimatycznego UE, Catarina Rolfsdotter.Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Anna Hall
Head of Public Affairs, Energy Division, Alfa Laval
Mobile: +46 725 544 865
anna.hall@alfalaval.com


O Alfa Laval

Umiejętność maksymalnego wykorzystania tego, co mamy, jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Wspólnie z naszymi klientami wprowadzamy innowacje w branżach, od których zależy społeczeństwo i wywieramy trwały pozytywny wpływ. Pomagamy miliardom ludzi uzyskać energię, żywność i czystą wodę, których potrzebują. Jednocześnie dekarbonizujemy flotę morską, która stanowi podstawę globalnego handlu.

Jesteśmy pionierami w dziedzinie technologii i rozwiązań, które pozwalają naszym klientom uwolnić prawdziwy potencjał zasobów. W miarę jak firmy naszych klientów rosną w siłę, cel, jakim jest prawdziwie zrównoważony świat, staje się coraz bliższy. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i napędzanie postępu, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju. Razem jesteśmy pionierami pozytywnego wpływu.

Alfa Laval została założona 140 lat temu, ma klientów w około 100 krajach, zatrudnia ponad 21 300 osób, a roczna sprzedaż w 2023 roku wyniosła 63,6 mld SEK (5,5 BEUR) w 2023 roku. Spółka jest notowana na Nasdaq Stockholm.

www.alfalaval.pl

Powiązane treści: