2021-04-30 Produkty

Rozszerzona oferta zaworów Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure zwiększa efektywność procesów aseptycznych

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej efektywne procesy aseptyczne, Alfa Laval rozszerza swoją ofertę zaworów membranowych Unique DV-ST UltraPure. Całkowicie nowa oferta obejmuje smuklejsze siłowniki i zoptymalizowane lekkie korpusy zaworów z opcjami zapewniającymi bezkonkurencyjnie ekonomiczną eksploatację. Ulepszona seria DV-ST UltraPure jest w pełni konfigurowalna, dzięki czemu spełnia praktycznie wszystkie wymagania procesów aseptycznych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Smuklejsze, zajmujące niewiele miejsca siłowniki i lekkie, odlewane korpusy zaworów zapewniają optymalną wydajność to innowacyjne rozwiązania udoskonalonej serii DV-ST UltraPure. Te mniejsze aseptyczne zawory membranowe zapewniają duże korzyści – zaczynając od stosunkowo niskich kosztów zakupu, aż po wymierne korzyści związane ze zwrównoważonym rozwojem.

Te udoskonalenia sprawiają, że nasze zawory membranowe Unique DV-ST UltraPure nie mają sobie równych” – mówi Paw Kramer, Menedżer portfolio, Zawory i Automatyka, Alfa Laval. 

 

Mniejsza powierzchnia zabudowy siłownika, większa wydajność

Rozmiar ma znaczenie. Nowy smukły siłownik DV-ST UltraPure ze stali nierdzewnej (SS/SL) jest o 42% lżejszy, o 25% bardziej kompaktowy i o 17% krótszy w porównaniu z większością siłowników. Kolejna zaleta: jest bardziej energooszczędny dzięki zmniejszonemu zużyciu powietrza. Te w pełni spawane, bezobsługowe siłowniki, przetestowane pod kątem wykonania miliona skoków bez konieczności serwisowania, są przystosowane do pracy w szerokim zakresie ciśnień. Opcje obejmują ekonomiczny wskaźnik położenia zaworu, a także kompleksowe automatyczne wykrywanie i sterowanie zaworem.

 

Nowe odlewane korpusy zaworów o optymalnych osiągach (OP)

Do rodziny korpusów zaworów DV-ST UltraPure dołączył nowy odlewany korpus zaworu o optymalnych osiągach (OP) zgodny z ASME BPE. Zaprojektowany w oparciu o analizę obliczeniowej dynamiki płynów jest średnio o 36% lżejszy od standardowego odlewanego korpusu zaworu i posiada znacznie mniejszy rozmiar gniazda. Przekłada się to na następujące korzyści: niższe koszty montażu ze względu na mniejszą powierzchnię; szybsze, bardziej energooszczędne cykle czyszczenia, ponieważ jest tu mniej stali do podgrzewania w celu sterylizacji na miejscu; niższy całkowity koszt zakupu ze względu na mniejsze membrany, uchwyty i/lub siłowniki; oraz bezpieczna, prosta i tania konserwacja.

 

Zaprojektowany dokładnie według specyfikacji klienta

W pełni konfigurowalna, ulepszona seria Unique DV-ST UltraPure spełnia praktycznie wszystkie wymagania procesów aseptycznych. Pakiet dokumentacji Alfa Laval Q-doc zapewnia pełną identyfikowalność części, bezproblemowy proces kwalifikacji i walidacji oraz długotrwały komfort użytkowania.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat ulepszonej linii produktów Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure, odwiedź stronę https://www.alfalaval.pl/produkty/sterowanie-przeplywami/zawory/zawory-membranowe/unique-dv-st-ultrapure/

 

Alfa Laval

Alfa Laval działa w trzech segmentach sprzedażowych: energetycznym, morskim i spożywczym i wodnym, oferując swoje doświadczenie, produkty oraz usługi dla wielu gałęzi przemysłu w ok. 100 krajach. Jesteśmy ponadto zaangażowani w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego rozwoju i stymulowanie postępu, będąc zawsze o krok do przodu w procesie wspierania klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są przeznaczone do oczyszczania, rafinacji i powtórnego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przekłada się to na poprawę efektywności energetycznej i odzysku ciepła, sprawniejsze uzdatnianie wody i redukcję emisji zanieczyszczeń. Dzięki temu przyśpieszamy sukces nie tylko naszych klientów, lecz również sukces ludzi i samej planety. Postępując zgodnie z naszym sloganem Advancing betterTM, sprawiamy, że świat staje się lepszy każdego dnia.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

Powiązane treści: